logo-top-1

TBE İsim Hakkı

Daha Fazlası
logo-top-2

Geleceğin Eğitimi

Daha Fazlası
logo-top-3

Yayınlar

Daha Fazlası

Kurslar

Hazırlık Testleri Ücretsiz Kurslar

Şimdi Kayıt Olun

Biz Sizi Arayalım.

ETKİNLİKLER

Bunları beğenebilirsiniz.

EN SON HABERLER

Türkiye Bilimevlerinde neler oluyor?

TBE
Haziran 18, 2018

Bellek Unutma ve Tekrar

TBE
Temmuz 9, 2018

Bilimevi

TBE
Temmuz 17, 2018

Sizce Matematik Korkunç Mu?

TBE
Mayıs 7, 2018

Bir Yolu Olmalı

EĞİTMENLER NELER SÖYLÜYOR?

ikram ceyhan

İkram CEYHAN

MATEMATİK ZÜMRE BAŞKANI

“ Bilindiği üzere ÖSYM’nin ısrarla üzerinde durduğu kolay öğrenilen ama bir o kadar da üzerine emek isteyen derstir matematik dersi. Aslında hayatın kendisidir.
Öğrencilerimizin bilimsel çalışmanın ilk adımlarını attı lise döneminde ve kariyer basamaklarını tırmanırken hep ellerinin altında olacağı bilgileri içeren bu yegane dersi öğretme yöntemimiz öncelikle sevgi ve kolaylaştırma, ilgi ve merak duygularını arttırma yönünde olacaktır.
Öğrencilerimizi seviyor ve onların zorlu sınav süreçlerinde yanlarında olacağımızı hissettirerek özlemle onları bekliyoruz. ”

mehmet bilgiç

Mehmet BİLGİÇ

TÜRKÇE ZÜMRE BAŞKANI

“ Bir düşünceyi düz anlatmakla edebi anlatmanın her zaman farklı algılandığı dünyada Türkiye Bilim Evleri olarak hedefimiz kendi edebiyatına ve dünya edebiyatına duyarlı, dünyaya daha edebi bakabilen ve bunu sınavlara yansıtabilen bireyler yetiştirebilmektir.

Sadece Türkçe branşında değil diğer branşlarda da doğru cevabı bulmak soruyu doğru okumaya doğru anlamaya ve doğru yorumlamaya bağlıdır. Türkiye Bilim Evleri olarak hedefimiz Türkçe dersinde elde edilen bu yetiyi tüm derslere yansıtabilmektir. ”

selim değer

Selim DEĞER

KURUCU

“ Öğrenme ve öğretme gayretini kendilerine vazife edinmiş, alanında uzman kadrosu ile emin adımlarla yol alan TBE tüm derslerde bu ufukla ilerlemektedir.
Geleceğin eğitim sistemi sloganıyla çıktığımız yolda değişmeyen tek şeyin değişim olduğu bilinciyle kendimizi sürekli geliştiriyor, bu gelişimin içerisine öğrencilerimizi de dahil ederek yol alıyoruz.
Başarı denizine yelkenlerimizi açtığımızda ilerlediğimiz ufuklarda seyrettiğimiz manzaraya sizin de şahit olmanızı istiyorum. Eğitimimizle tanışmanız dileğiyle.”

mürsel demirtaş

Mürsel DEMİRTAŞ

FİZİK ZÜMRE BAŞKANI

“ Türkiye Bilim Evleri’nde Fizik dersini sevilen bir ders yapmak ,derslerde yorum yapabilen ve düşünen öğrenci yetiştirmek için açtık. Ezbercilikten uzak, kaliteli ve başarıya endeksli eğitim için hedefi olan öğrencilerimizi Türkiye Bilim Evleri olarak kurumlarımıza bekliyoruz. ”

taner aygündüz

Taner AYGÜNDÜZ

BİYOLOJİ ZÜMRE BAŞKANI

“Son on yıl içinde bilim ve teknolojinin muntazam ölçüde gelismesine parelel olarak müspet ilimlerinde değerinin
artması ve ÖSYM sınavlarında sadece salt bilgiye değil genel canlılık olaylarının mantığına ve yorumuna dayalı soruların ön plana çıkması ağırlık kazanmıştır. Bu yüzden Biyoloji öğretmenleri olarak klasik öğretinin yanısıra güncel bilgiyi iyi örneklemeler ve kalıcı uygulamalarla öğrencilerimizin dimağına kazımak kaçınılmaz hale gelmiştir. Türkiye bilim evleri projesi bu anlamda öğrencilerimize akademik düzeyde düşünen eğitim kadrosu,etkin eğitim kültür ortamı ve saygın vizyonuyla hedefe doğrudan ulaşmayı sağlayan bir strateji izlemektedir. Sınav artık bilme bilmeme durumu değil,zamanı ve tecrübeyi en fazla nete dönüştürebilme sanatıdır. Bu konuda emin ellerde ve bu hamura şekil vermeyi seven iyi sanatkarlarla bir arada olduğunuzu sevgili öğrencilerimizin unutmaması dileğiyle. ”

tugba-fatma-copuroglu

Fatma Tuğba ÇOPUROĞLU

KİMYA ZÜMRE BAŞKANI

“ FKB dersleri içerisinde en sevilen ve en kolay öğrenilen derstir kimya dersi. Fakat yeterli ilgi ve merak duygusu olmayınca da bir o kadar uzak durulan bir derstir. TBE olarak öğrencilerimizin bu ilgi ve merak duygusunu arttırarak, dersleri sevdirerek ve kolaylaştırarak Kimya dersindeki akademik başarıyı artırmalarını hedefliyoruz.
Sinav sürecindeki bu zorlu yolda onları hep destekliyor ve ilerletiyoruz.
TBE ile tanıştığınızda eski siz olmayacaksınız!! ”

Sorularınız ve merak ettikleriniz için mail adresinizi yazın biz size ulaşalım